YEREL FUTBOL SİTESİ ÖDÜLLERİ SAHİBİNİ BULDU

Yerel Futbol Ödülleri Gecesi’nin üçüncüsü Kağıthane ilçesinin ev sahipliğinde gerçekleşti. 

Yerel Futbol Ödülleri Gecesi’nin üçüncüsü Kağıthane ilçesinin ev sahipliğinde gerçekleşti. Gecede yılın en iyilerinin yanı sıra sporumuza katkıda bulunanlar da ödüllendirildi.

Kağıthane Belediye Meclis Salonu’nda yapılan “2013 Yerel Futbol Ödülleri” gecesine Türk sporunun ve amatör futbolun duayen isimleri katıldı. Yerel Futbol Sitesi Yazı İşleri Müdürü Ali Kemal Demir’in sunuculuğunu üstlendiği ödül törenine Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, TFF Yönetim Kurulu üyesi ve Amatör Kurul Başkanı, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Futbol İl Başkanı Yemen Ekşioğlu, Kağıthane Belediye Meclis Üyeleri, Kulüpler Birliği Başkanları, İASKF Yönetim Kurulu Üyeleri Fikret Sivri, Ahmet Karaman, Ali Tanrıyaşükür, Necdet Bakır, Hasan Cevahiroğlu, Metin Çırpan, TFF İstanbul İl Başkan Yardımcıları Ufuk Tatar ve Adem Akbeniz,  İstanbul Futbol İl Başkanlığı çalışanları,  Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ali Osman Özgül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda teknik direktör, antrenör, sporcu ve amatör futbola gönül veren sporseverler katıldı.
 
Bu yıl 3’üncü kez düzenlenen gecede İstanbul Süper Amatör Lig’de yılın en iyilerinin ödüllendirilirken, BAL ve altyapı liglerinde başarılı olan takımlar ile amatör futbola hizmet eden kişiler de unutulmadı.
 
Gecenin ilk konuşmasını spora gönül veren ve ‘Spor Dostu’ olarak bilinen Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç yaptı. Geceye katılanların mübarek Miraç Kandili’ni kutlayarak konuşmasına başlayan Fazlı Kılıç, “Bu işi yapmak gönül ister, zaman ister. Bizler elimizden geldiğince amatör ve bireysel sporlara destek veriyoruz. Gençlerimizin spora yönelmesi için imkânlarımızı onların kullanımına sunuyoruz. Bu tarz törenler düzenleyerek gençlerimizin teşvik edilmesi, spor sevgisinin aşılanması adına önemli. Yerel Futbol Ailesine ve bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Düşmez : “Yapacağız” demek yerine “yaptık” demeyi benimsedik
Amaçlarının “hizmet” odaklı olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ise mesailerinin büyük bir bölümünü amatör futbola ayırdıklarını söyledi. Düşmez, kendisinin futbol oynadığı dönemlerde amatör futbol ile ilgili haberler için bir hafta beklediklerini ifade ederken, 2006 yılından beri hizmet veren Yerel Futbol sitesinin, amatörlerin sesi, gözü, kulağı olduğuna dikkat çekti. Artık medyada söz sahibi olduklarını belirten Ali Düşmez, Yerel Futbol sitesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
 
“Yapacağız” demek yerine “yaptık” demeyi benimsediklerini ve bu doğrultuda çalıştıklarını ifade eden Düşmez, amatör futbolda yaşanan sağlık sorunu ile ilgili önemli gelişmeler olduğunu hatırlattı. Amatörlerin kanayan yarasına tedavi edecek aşamaya geldiklerini dikkat çeken Düşmez, Sağlık Bakanlığı ile yaptıkları protokolün Ekim ya da Kasım ayı ile birlikte yürürlüğe gireceğinin müjdesini vererek konuşmasını noktaladı.
 
Ekşioğlu: 800 Maç Ertesi Gün Haber Oluyor

Gecede konuşma yapan bir diğer isim ise İstanbul Futbol İl Temsilcisi Yemen Ekşioğlu oldu. Kısa konuşmasında gündemde yer alan yaş kontenjanına değine Ekşioğlu, “Yaş kontenjanı ile ilgili durumlar yaş. Biz elimizden geleni yapıyoruz, ancak TFF bu konudaki kararını değiştirecek gibi durmuyor. Futbolcu kardeşlerim de bizden önce kulüplerine gitsin, başvurularını yöneticiler aracılığıyla yapsın” dedi.
 
Geçmiş dönemlerde Yerel Futbol Sitesi’nde çıkan haberlerde kendisine ağır eleştirilerde bulunulması sebebiyle önyargılı olduğunu belirten Ekşioğlu, önyargısının tamamen kaybolduğunu ve Yerel Futbol’un amatör futbola kendileri gibi büyük bir hizmet verdiğini söyledi. Ekşioğlu, “İstanbul’da bir hafta sonu yaklaşık 800 maç oynanıyor. Hepsine yetişmemiz, takip etmemiz zorlaşıyor. Ama ertesi gün bir bakıyoruz, neredeyse birçoğu haber olmuş. Bunu nasıl yapıyorlar, anlamıyorum” dedi.
 
Ekşioğlu, “Geldiğimiz noktada Yerel Futbol sitesinin yaptıkların görmezden gelemeyiz, çünkü çok önemli ve başarılı bir işe imza atıyorlar. Dolayısıyla Federasyon çalışanlarımıza söylüyorum; “Sonuçlar ya da maçlarla ilgili bilgi alamadığınızda, açın, Yerel Futbol’a bakın” diyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmasının ardından Yemen Ekşioğlu’na, amatör futbola katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sosyal ve İdari İşler Müdürü Osman Savaş  tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
 
Ödüllerin dağılımı şöyle: 

YILIN TAKIMI:
Yeniköyspor
YILIN FUTBOLCUSU: Osman Altınbulak (Kuştepe)
TEKNİK DİREKTÖR: Uğur Özcan (Selimiye)
EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN GENÇ OYUNCU:  Sergen Sarp (Selvispor)
YILIN HAKEMLERİ: Burak Taşkınsoy, Kadir Sevim, Aytaç Geçgel
EN RADİKAL SPOR ADAMI: Amaç Şenozan
EN CENTİLMEN KULÜP: Esenyurt İncirtepespor
EN CENTİLMEN FUTBOLCU: Selçuk Özyurt (Halide Edip Adıvarspor)
 
MAVİ KARMA
1. Hakan Çelebi (Arnavutköy Belediyespor)
2. Mert Yılmaz (Selimiyespor)
3. Sinan Kayhan (Arnavutköy Belediyespor)
4. Sezai Çakır (Çengelköyspor)
5. Barış Kasaroğlu (Yeniköyspor)
6. Alper Okutan (Halide Edip Adıvarspor)
7. Murat Çakal (Yenibosnaspor)
8. Umut Şahin (İncirtepespor / İFA)
9. Volkan Erkut Öztürk (Feriköyspor)
10. Eren Ziya Kanbur (Tunaspor)
11.Osman Altınbulak (Kuştepespor)
TURUNCU KARMA
1. Göktuğ Yapıcı (Selimiye)
2. Esat Özcanlı (Esenler Öz Yavuzselimspor)
3. Kürşat Mehmet Tekin (Yenibosnaspor)
4. Soner Keleş (Kazım Karabekir Mevlanaspor) 
5. Sezer Zengiligil (Yeniköyspor)
6. Anthony Kuzucu (Taksimspor)
7. Cem Keskin (Arnavutköy Belediyespor)
8. Uğur Öten (Halide Edip Adıvarspor)
9. Hilmican Ercan (Avcılar Belediyespor/ İFA)
10. Mehmet Aydın (Dolayobaspor)
11. Ozan Özdemir (Kuştepespor) 

AMATÖR FUTBOLA HİZMET ÖDÜLLERİ:
Erol Eftekin (TEK Rumeli TV Spor Müdürü)
Hasan Cevahir (Kağıthane Kulüpler Birliği Başkanı)
Yahya Sünnetçi (Eyüp Kulüpler Birliği Başkanı)
İbrahim Keskin (Ayazağaspor Kulüp Başkanı)
İsmail Öngün (Bakırköy Belediye Spor Tesisleri Müdürü)
Mehmet Gençoğlu (Hasan Doğan Spor Tesisleri Müdürü)
Kadir Gözaydın (Yavuz Sultan Selim Spor Kulübü / Fatih Kulüpler Birliği)
Mehmet Ünlü (İstanbul Gümüşhanespor Kulüp Başkanı)
Ali Seçkin (Teknik Direktör /Galatasatasaray)
Prof. Dr. Ali Çetin (Alibey Hospital Yönetim Kurulu Başkanı)
Sedat Bika (Kağıthane Belediyesi Kültür İşleri Müdürü)
Metin Çırpan (Öz Alibeyköy Spor Kulübü Başkanı)
Mustafa Türlü (Kazım Karabekir Mevlanaspor Başkanı)

BÖLGESEL AMATÖR LİG BAŞARI ÖDÜLLERİ

Kulüp: Çıksalınspor, Tuzlaspor
Teknik Direktör: Şenol Demir (Büyükçekmecespor)
Futbolcu: Yakup Alkan (Tuzlaspor)
 
Üstün Başarı Ödülü
Adnan Keskin (Arnavutköy Belediyespor Teknik Direktörü)
 
ALTYAPI BAŞARI ÖDÜLLERİ: Damlaspor, Gaziosmanaşaspor, Bağlarbaşıspor
 
KADIN FUTBOLU BAŞARI ÖDÜLLERİ:
İzmir Konak Belediyspor, İstanbul Marmara Üniversitesi
 
EN İYİ KULÜP İNTERNET SİTESİ: Sultanbeyli Belediyespor (www.sultanbeylibelediyespor.org