GÜNÜN MAÇLARI

Spor Kulüplerine ayni ve nakdi Destek Programı yapıldı

Genel Başkanımız Ali Düşmez, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Amatör Spor Kulüplerine ayni ve nakdi Destek Programı kapsamında İzmir’de kulüp temsilcileri ve sporcularla bir araya geldi.

Seha Aksoy Atletizm Pisti'nde gerçekleşen organizasyona İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve İzmir ASKF Başkanı Efkan Muhtar'da katıldı.

TFF İcra Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanımız Ali Düşmez törende yaptığı konuşmada “Amatör spor kulüplerine bakanlığımız tarafından yapılan bu ayni ve nakdi yardımın çok kıymetli olduğunu biliyoruz. Sayın bakanımızın bizim taleplerimizi değerlendirerek yardımın yapılmasındaki kararı için kendisine amatörler adına çok teşekkür ediyorum, inanıyorum ki bu yardımlar artarak devam edecek bu vesile ile bizleri burada buluşturan sayın bakanımıza bir kez daha amatörler adına en derin şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İzmir'den Türkiye'ye yayılan bir spor şöleni yaşadıklarını belirten Bakan Kasapoğlu, "Türk sporunun bugünleri için, yarınları için tarihi günlerden birini yaşıyoruz. 81 ilimizde Türk sporunun amatör spor kulüplerimizle birlikte yeni başlangıcını yapıyoruz. Çok büyük bir desteği kulüplerimize kazandırıyoruz. Bugün çok gururluyuz. İzmir'imiz için, İzmir'in güzide ilçelerimiz için muhteşem yatırımlarımızın açılışını yapıyoruz. Verilen emekleri birlikte alkışlıyoruz, kutlu yürüyüşlerimizi birlikte gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın heyecanı her şeye değer. Yeni eserlerimiz, yeni tesislerimiz, gençlerimiz için sporcularımız için tüm vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olsun. Biz hep birlikte aileyiz. Bir aile ferdi olarak spora hizmet etmenin gurunu yaşıyorum" dedi.

Millete hizmet etme onurunu taşımaya devam edeceklerini ifade eden Bakan Kasapoğlu, "Bu camiaya hizmeti gurur bildik. Sporun, tesisin, yatırımın tam göbeğinde icraatlar gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm gayretimizi ortaya koyduk. 81 ilimizde 8 binden fazla tesisi milletimizle buluşturduk. En ücra köyden en büyük metropole, ülkemizin dört bir yanını bakanlığımızın eserleriyle donattık. Böyle bir tesisleşmenin, böyle bir seferberliğin dünyada eşi benzeri yok. İzmir'imizi, gençlik şehrimizi, spor şehrimizi yukarı çektik. 89 olan tesis sayısını 300'ün üzerine çıkaracağız. Alsancak Mustafa Denizli Stadı, Gürsel Aksel Stadı sadece ülkemizin değil dünyanın en güzel statları. İzmir'deki spor kulüpleri sayısını 4 kat artırdık. Lisanslı sporcu sayısını 5 kat artırdık, 400 bine yaklaşan sporcu sayısı var. İzmirlilerin tesislere ilgisi, katkısı ve gayreti bizim için gurur verici. İzmirliler gece gündüz tesisleri kullanıyor. Bizlerin sizler için gayretimiz devam edecek" cümlelerini kullandı.

Amatör kulüpleri güçlendirdiklerine değinen Bakan Kasapoğlu, "14 bine yakın kulübe, sporculara 345 milyon TL destek veriyoruz. İzmir'deki kulüplerimiz 21 milyon 350 bin TL destek alıyorlar. 13 bin 965 kulübümüze malzeme desteği sağlıyoruz. Hizmetlerimiz başarılara yürünmesine vesile olsun” dedi.

Konuşmaların ardından amatör spor kulüplerine ve sporcularına yardımda bulunuldu.

Sayın Genel Başkanımızın uzun zamandır uğraş ve temasları neticesinde İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yapmış olduğu bu eşzamanlı ayni ve nakdi yardım programı kapsamında İstanbul’umuzda da amatör Spor kulüplerimizin iştirakiyle yardımlar yapılmaya başlanmıştır.

İstanbul’da yapılan yardım etkinliğine Genel Başkanımız Ali Düşmez’i temsilen katılan Genel Başkan Vekilimiz Ali Muhammet Tanrıyaşükür yapmış olduğu konuşmada Spor Bakanımıza, İl Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese katkılarından dolayı Genel Başkanımız adına teşekkür etmiştir.