İBB'DEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME YARDIMI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtım Töreni’ni gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, TFF İcra Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanımız Ali Düşmez, spor kulübü yönetici ve temsilcileri ile çok sayıda sporcunun katılımıyla gerçekleşen malzeme töreninde 20 farklı branşta faaliyet gösteren toplam 1.100 spor kulübüne malzeme dağıtımına başlandı. “Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtım Töreni”, Fatih’teki Yenikapı Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

“İBB’ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz”

Genel Başkanımız Ali Düşmez ise yaptığı konuşmada, İBB’nin her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunu, amatör spor kulüplerimize desteğini esirgemediğini dile getirerek teşekkürlerini sundu. Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözünün yalnızca sporcuların değil tüm yönetici ve temsilciler dahil sporla uğraşan herkesin benimsemesi gereken bir felsefe olması gerektiğini dile getirdi.

Daha sonra tören ile kulüplere malzemeleri dağıtıldı.

“1100 spor kulübümüzün varlığı çok kıymetli”

Törende İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'da bir konuşma gerçekleştirdi. Sporun, sporcunun ve spor kulüplerinin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan İmamoğlu, “Kentimizin spor altyapısının en önemli noktası, kulüplerimiz. 1100 spor kulübümüzün varlığı çok kıymetli. Oradaki on binlerce lisanslı sporcumuz çok kıymetli. Onlarla beraber, İstanbul'un aslında hem sağlık bir gelişimine katkı sunuyoruz hem de gelecek nesillere hep birlikte yatırım yapıyoruz. Amatör spor kulüpleri, fedakarlığın odak noktasıdır. Orada bir kısım hemşehri grubu ya da gönül grubu bir araya gelir, katkılarıyla orada hani tabiri caizse insan yeşertir” dedi.

İmamoğlu, “İstanbul'da da farklı branşlarda faaliyet gösteren, kulüplerimize emek veren, katkı sunan; başkanından yöneticisine, temizlikçisinden malzemecisine ve tabii ki çok kıymetli eğitimcilerine yürekten teşekkür ediyorum, hepsini yürekten alkışlıyorum” dedi.

Hem antrenmanlarda hem de müsabakalarda kullanılacak malzemeler, 1100 amatör spor kulübüne ulaştırılacak.