FIFA U20 Dünya Kupası C ve D Grubu'nda ilk maçlar tamamlandı

FIFA U20 Dünya Kupası C ve D Grubunda ilk maçlar tamamlandı
Geri
İleri

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen FIFA U20 Dünya Kupası, C Grubu'nda Türkiye-El Salvador ve Kolombiya-Avustralya; D Grubu'nda ise Paraguay-Mali ve Meksika-Yunanistan maçları oynandı.

Türkiye 3-0 El Salvador

U20 Milli Takımımız, C Grubu'ndaki ilk maçında El Salvador'u 3-0 mağlup etti. Trabzon'daki Hüseyin Avni Aker Stad'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 9. dakikada Salih Uçan, 46 ve 63. dakikalarda Cenk Şahin kaydetti.

Kolombiya 1-1 Avustralya

U20 Milli Takımımızın da mücadele ettiği C Grubu'nda oynanan günün ilk maçında Kolombiya ile Avustralya 1-1 berabere kaldı. Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanan karşılaşma Avustralya'nın golünü 46. dakikada Daniel de Silva kaydederken, Kolombiya'nın golünü 78. dakikada Jhon Cordoba attı.

Meksika 1-2 Yunanistan

D Grubu'nda oynanan günün ilk maçında ise Yunanistan, Meksika'yı 2-1 mağlup etti. Gaziantep Kamil Ocak Stadı'nda oynanan karşılaşmada 16. dakikada Andreas Bouchalakis ve 88. dakikada Dimitrios Kolovos kaydederken, Meksika'nın golünü 40. dakikada Jorge Espericueta attı.

Paraguay 1-1 Mali

D Grubu'nda oynanan günün ikinci maçında Paraguay ile Mali 1-1 berabere kaldı. Gaziantep Kamil Ocak Stadı'nda oynanan karşılaşmada Mali'nin golünü 3. dakikada A. Niane kaydederken, Paraguay'ın golünü 7. dakikada Jorge Rojas attı.