BURHAN FELEK ATLETİZM STADI AÇILDI

Yenileme çalışması tamamlanan Türk sporunun sembol tesislerinden olan Burhan Felek Atletizm Stadı’nın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katılımıyla yapıldı.

Bir süredir yenileme çalışmaları devam eden ve Türk sporunun sembol tesislerinden olan Burhan Felek'in atletizm stadı ve çalışma salonlarının hizmete açıldığını dile getiren Erdoğan, spor dünyasına hizmetlerde bulunan güzide tesise adı verilen merhum Burhan Felek'i rahmetle andı.

Törende daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, protokol üyeleriyle tesisin açılış kurdelesini kesti.

Açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır,  NATO Parlamenter Asamblesi Türk Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Ravza Kavakçı Kan ve Akif Çağatay Kılıç, İzmir Milletvekilleri Binali Yıldırım ve Alpay Özalan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya,TFF İcra ve Yönetim Kurulu Üyesi,TASKK ve İASKF Genel Başkanımız Ali Düşmez, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan, İASKF Kurucu Üyesi Kemal Bektaş, spor adamları, teknik adamlar ve sporcular katıldı.

Tesisin özellikleri

İstanbul'un simge spor tesislerinden olan Burhan Felek Atletizm Stadı, uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak özelliklere sahip.

Uluslararası Atletizm Federasyonu standartlarında doğal çim saha ve 8 kulvarlı atletizm pistinin yanı sıra, 60 metre uzunluğunda 5 kulvarlı ısınma pisti, 1800 metrekare kapalı atletizm salonunu içinde barındıran tesiste, 2 bin 425 seyirci kapasiteli kapalı tribün de bulunuyor.

Spor kompleksi olma özelliği taşıyan tesiste, sporcu soyunma odaları, antrenör ve hakem odaları, temsilci odaları, idari odalar, toplantı ve eğitim odaları ile sporcu sağlığı ve gelişimi için sağlık odası, sauna ve masaj odaları yer alıyor.

Halter, fitness ve kondisyon salonlarının yanında engelli atletizm sporcuları için salon ve rehabilitasyon merkezi de bulunan tesiste, 268 metrekare karate salonu, 200 metrekare tekvando salonu, 236 metrekare judo salonu, 232 metrekare temel cimnastik salonu, 80 metrekare pilates, step ve aerobik salonu, 264 metrekare masa tenisi salonu, 120 metrekare bilardo, langırt ve dart salonu da bulunuyor.

Tesiste ayrıca, sporcuların dinlenebileceği kitap-kahve salonu ile geleneksel çocuk oyunları ve zeka oyun alanları da yer alıyor.

Burhan Felek Atletizm Stadı, 7 gün 24 saat vatandaşlara hizmet verecek.