![](/images/84904824122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.01.04 (1).jpeg)
![](/images/55752624122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 14.07.42.jpeg)
![](/images/33541314122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.01.07.jpeg)
![](/images/74811134122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.01.06.jpeg)
![](/images/75044584122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.01.05 (1).jpeg)
![](/images/15862254122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.01.05.jpeg)
![](/images/29476544122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.01.04.jpeg)
![](/images/69403004122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.01.03 (1).jpeg)
![](/images/29429254122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.01.03.jpeg)
![](/images/66029054122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.01.02.jpeg)
![](/images/54311214122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.01.01.jpeg)
![](/images/19166744122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.00.59.jpeg)
![](/images/24683704122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.00.58 (1).jpeg)
![](/images/18292524122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.00.58.jpeg)
![](/images/31840824122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 13.00.56.jpeg)
![](/images/39377974122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 15.01.00.jpeg)
![](/images/62669384122_WhatsApp Image 2024-05-16 at 15.01.01.jpeg)
![](/images/50569524122_IMG-20240517-WA0003.jpg)
![](/images/54259734122_IMG-20240517-WA0002.jpg)
16 MAYIS ATATÜRK'ÜN SAMSUNA HAREKET TARİHİ KUTLANDI
Ülkemizin kurucu lideri Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a hareket etmek üzere Sarayburnu’ndan vapura bindiği tarih olan 16 Mayıs 1919’un yıldönümü federasyonumuz tarafından her sene olduğu gibi bu yılda kutlandı.
Her yıl federasyonumuz tarafından kutlanan, geleneksel hale gelen ve 43.sü düzenlenen Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a hareket etmek üzere Sarayburnu’ndan vapura bindiği tarih olan 16 Mayıs tarihi bu yılda federasyonumuzca unutulmadı.
TFF İcra Kurulu Üyesi, TASKK Genel Başkanı ve İASKF Başkanımız Ali Düşmez, TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür ve İASKF Yönetim Kurulu Üyeleri, Saha Komiserleri İstanbul Derneği üyeleri Sarayburnu'nda ki Atatürk heykeline çelenk bıraktı.
Bu anlamlı günde bir konuşma yapan Başkanımız Ali Düşmez “Bu etkinlik sayesinde bugünün öneminin unutulmamasının sağlanmasını hedeflemekteyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını şimdiden kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere vatanı uğruna kendi canını hiçe sayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha saygı ile yad ediyoruz.” İfadelerini kullandı