HABERLER
Arama :
U17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KURA ÇEKİMİ
22 Mart 2017 Çarşamba

1 İSTANBUL İSTANBUL İSTANBUL İSTANBUL İSTANBUL       31 MART-02 NİSAN 2017     2 EDİRNE İSTANBUL İSTANBUL KOCAELİ KOCAELİ TEKİRDAĞ KIRKLARELİ   30 MART-02 NİSAN 2017           ...

2. Futbol Zirvesi sona erdi
22.3.2017 00:00:00

Türkiye Kulüpler Birliği Vakfı tarafından, Türkiye Futbol Federasyonu'nun desteğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen 2. Futbol Zirvesi, Haliç Kongre Merkezi'nde sona erdi.

2. Futbol Zirvesi'nin açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, TFF Yönetim Kurlu Üyleri, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile çok sayıda kulüp başkanının yanı sıra futbol dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Demirören: "Tesadüfen değil planlı bir şekilde büyüyoruz"

TFF Başkanı Demirören yaptığı konuşmada Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gelişmesini sürdürdüğünü belirterek, "Son 15 yılda sizin önderliğinizde bunun meyvelerini toplamaya başladık. Ekonomimiz düzelmeye başladıkça, futbolumuz yükselmeye başlar. Ülkemiz güzelleşmeye başladıkça futbolumuz yükselir. Artık planlı bir şekilde büyüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Spor Toto Süper Lig maçları için yapılan yayın ihalesinin 600 milyon dolarlık bedelle tamamlandığına dikkati çeken Demirören, şöyle konuştu:"Bu sadece ülkemize yapılan yatırım değil, ülkemize duyulan güvenden ötürü. Sayın Cumhurbaşkanım, Türk futbol ailesi adına size minnettarım. Siz güçlendikçe futbol da güçlendi. Milli gelirimiz 3 bin dolardan 10 bin dolar seviyesine yükseldikçe Şubat ayında Avrupa'da üç takımla mücadele eder hale geldik. Belki de şampiyonluklar gelecek."

Kulüpler Birliği Vakfı ile yaptıkları iş birliğiyle Türk futbolunun çağ atladığını belirten Demirören, "Bundan sonra yapmamız gereken futbolumuzun marka değerini artırmak. Kulüplerimiz 'ben' değil, 'biz' demeli. Başkanlar ve yöneticiler konuşmalarında yapıcı olmalılar. Herkes bir günde sonuç almaya çalışıyor. Böyle devrim niteliğinde çalışmalarda bir günde sonuç alınamaz. Seyirci konusunda yüzde 10 düşüş var ama yüzde 50 artırmak için buna ihtiyaç var. Tribün profilleri hızla değişiyor" şeklinde konuştu.

Türk futbolunda en büyük şanslarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği destek olduğunu anlatan Demirören, şunları söyledi: "Artık biz futbolu seyreden değil, Avrupa tarafından takip edilen bir ülke haline geldik. Artık UEFA başkanlık seçiminde söz sahibi ülkeyiz. Belirleyici ülke haline geldik. Fikri alınan, tavrı ne olacak diye merak edilen ülke haline geldik. Bizim önerdiğimiz kişi UEFA başkanı oldu. Nisan ayındaki seçimde de büyük bir ihtimalle bir Türk arkadaşımız yönetimde yer alacak. Sayın Cumhurbaşkanım, gücümüzü sizden ve devletten alarak 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olduk. Yeni Türkiye, bu şampiyonayı saygınlığıyla organizasyonu alacak güçtedir. Bu federasyonumuzun olduğu kadar, devletimizin, ekonomimizin gücüyle geldiğimiz noktadır. Bundan sonra da böyle devam edecek. Artık Avrupa'da ve dünyada söz sahibi ülkeyiz. Sayın Cumhurbaşkanım daha güçlü Türkiye için 17 Nisan sabahı 'Evet' diyen bir Türkiye'ye uyanmak için saygılarımı sunuyorum."

Gümüşdağ: "Video hakem uygulamasına bir an önce geçilmeli"

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptığı konuşmada, "Bizler rahata kolay alışan insanlarız. Birkaç önce yaşadığımız travmaları unutmaya eğilimli insanlarız. Asla unutmayacağız. Ülkemize ihanet etmiş FETÖ karşısında olacağız. Kulüpler Birliği'nin en başarılı hamlesi yayın ihalesiydi. Türk futbolunun gelecekteki değeri ihalenin başarısıyla doğrudan orantılıydı. Başarılı bir süreç getirdik. İhale sürecindeki TFF ile Kulüpler Birliği arasındaki şeffaflık ve güç birliği inşallah örnek olur. Sayın Cumhurbaşkanımız'ın futbola yönelik desteği bu kadar büyük olmasaydı, TFF Başkanı Demirören bu kadar uyumlu olmasaydı, bunu başaramazdık. Yayın ihalesinde rekor bir bedel olan 5 yıl için 3 milyar dolara satın alan, bu zirvenin yayın sponsoru beIN Medya Grup'un Müdürü dostum Yusuf Bey'e teşekkür ediyorum.

Futbolun güzelliğine ket vuran bize göre düzeltilmesi gereken bir uygulamaydı. İhalenin değerine zarar verecek bir unsurdu. Her hafta hakem hatalarını konuşuyoruz. Video hakemliği maksimum fayda getirecek. Bir an önce hayata geçmelidir. Bundesliga 2017-2018 sezonuna video hakemliği ile başlamaktadır. Hakemlerimizin saygınlıklarını ve futbolun seyir zevkini artıracak uygulamadır. Kulüplerimizin mali planlarımıza önem göstermek zorundayız. Bugün birçok önemli konuşmacıyı ağırlayacağız. Kulüpler Birliği toplantılarına 5-6 başkan katılırdı. Şimdi 18 kulübün başkanı ve temsilcileri katılıyor. Tüm kulüp başkanlarına teşekkür ediyorum. Üretken bir takım olduk. Sayın Cumhurbaşkanım size çok teşekkür ediyorum. Bu çok önemli bir günde bizi yalnız bırakmadınız. Sizin için çok önemli günlerde biz de sizi yalnız bırakmayacağız. Hep yanınızda olacağız " şeklinde konuştu. 
 
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "2024'ün en güçlü adayıyız"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise şöyle konuştu: 'Sayın Kulüpler Birliği Vakfımıza teşekkür ediyoruz. Futbol Federasyonumuza bu organizasyona verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ama asıl en önemlisi sayın Cumhurbaşkanım, gençlik kollarından siyasete başladığınız günden itibaren sporcuya, spora ve futbola verdiğiniz destekten dolayı. Başbakanlık döneminiz içerisinde bizzat sahip olduğum ve bizzat gördüğüm soprcuya, insanlara ve sporun gelişimine olan desteğinizden dolayı teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz'

Bu zirvede futbolun ve aynı zamanda sporun değerlenmesiyle ilgili önemli çalışmalar yapacak. Ama hepsinden önemlisi yerli anlamda Türkiye'nin kendi kaynaklarıyla, kendi güçüyle ortaya koymuş olduğu hayata geçirmiş olduğu özel özel yatırımlarıdır. Şu anda Türkiye Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na adaydır. Bu adaylığı ortaya koyarken, sayın cumhurbaşkanım altyapı çalışmalarımız, büyük bir hamle başlattınız, başbakanlığınız döneminizde başlatmış olduğunun tesisleşme hamlesiyle 30 stadın inşası bitmiş olacak inşallah. 9 tanesi bitti, 14 tanesi devam ediyor. Ve sizin burada da cereceğiniz bir müjde var. Ülkemizin ulaşım altyapısı, konaklama altyapısı aynı zamanda da misafirperverliği ve en önemlisi de sizlerin çizmiş olduğu ilerle ile biz Euro 2024'ün en kuvvetli adayız. Rakibimiz Almanya, Ancam daha önce ki yıllarda hem Dünya şampiyonasına hem Avrupa şampiyonasına ev sahipliği yapmış olmasından dolayı zannediyorum ki Türkiye'nin şansı daha fazla. Sadece bu sebepten dolayı değil. Daha önce Zat-ı devletlerinin dile getirmiş olduğu gibi Türk misafirperviliğini de tüm dünyaya gösterme ve haykırma gücümüz olacak. Biz buna inanıyoruz.'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Futbol bir direniş, bir meydan okumadır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada, "Siyasetin kalitesi yükseldikçe iktidarı sandık yoluyla değil de şikeyle, hileyle, darbeyle, tehditle, yıkıcı siyasetle elde edebileceğini sananlar, bizim milletimiz tarafından tasfiye edilmiştir. Buna rağmen son anayasa değişikliğinde olduğu gibi hala nasıl futbolun, inşallah onlardan kurtuluyoruz, holiganları varsa, hala holigan siyasetiyle netice almaya çalışanların bulunduğunu da görüyoruz. Fikirlerinin gücüne güvenemeyenler, yalana, iftiraya, hatta şiddete başvurmaktan çekinmediler." dedi.

Erdoğan, sporun, özellikle futbolun kaynaştıran, farklı kimlikleri, karakterleri, hikayeleri bir araya getiren yönünün iyi bilindiğini, günümüzde futbolun, herhangi bir spor dalı olmanın çok ötesinde anlamlara sahip olduğunu dile getirdi.

Futbolun özünde rekabetle birlikte fedakarlık, centilmenlik, dostluk ve dayanışma bulunduğuna işaret eden Erdoğan, "Bu oyunda kazanmak için sahaya çıkan oyuncuların bireysel yetenekleri yanında arkalarında güçlü bir yönetim desteğine, teknik desteğe, hep birlikte sergileyecekleri uyuma ihtiyaç vardır. Bu, yöneticisinden sahadaki futbolcusuna, hakeme, teknik kadrolara varıncaya kadar birlikte oluşan dayanışma, tribünlere de aynı zevki, heyecanı şüphesiz ki verecektir. Hakem, bitiş düdüğünü çalana kadar pes etmemeyi gerektiren bir oyunda ümitsizliğe asla yer yoktur. Hele hele son zamanlarda açık ara mağlup olan dünya futbolunun marka takımlarının rövanşında nasıl elediğini görerek, bir şeyi açıkça ispat ettiklerine şahit olduk. Futbol tarihi, hezimetin kıyısından koparılmış muhteşem zaferlerle doludur." diye konuştu.

Erdoğan, futbolun bir direniş, bir meydan okuma olduğunu belirterek, "Burada Afrika çöllerinden Brezilya gecekondularına kadar dünyanın her yerinde itilip kakılan kenar mahalle çocuklarının kurtuluş umudu olan bir oyundan söz ediyorum. Bu aynı zamanda bizim çocukluğumuzun da hikayesidir. Mahalle arasında yazın toz toprak, kışın çamur zibil içinde top peşinde koşturan tüm çocuklar için futbol, parlak bir geleceğe çıkan yolun adıdır. Bugün bir Beşiktaş'ın Vodafonu'nu düşünüyorum, bir de Beşiktaş'ın Şeref Stadı'nı düşünüyorum, nereden nereye... Bir Fenerbahçe'nin şu andaki stadyumunu düşünüyorum, bir de Dereağzı'ndaki hazırlıkların yapıldığı yeri düşünüyorum, nereden nereye... Bu imkanların hiçbirine sahip olmayan kulüplerimizin olduğunu da biliyorum. Ama Türkiye nereden nereye geldi, bu gerçekleri görmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

Futbolu, "görsel bir ziyafet" şeklinde tanımlayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Kimi zaman asistlerle, şutlarla, birbirinden muhteşem çalımlarla, olursa gollerle, 90 artı uzatmaya sığdırılmış bu şölen, kendi kahramanlarını da üretir. Öyle futbolcular vardır ki biz onları sadece yetenekleriyle, golleriyle değil, aynı zamanda dürüstlükleriyle, tevazularıyla, efendilikleriyle, takım arkadaşlarıyla olan örnek ilişkileriyle de hatırlarız. Kaleci Lastik Ömer'in ifadesiyle 'Gözlerin bile yakalaması mümkün olmayan bir hız ve dehşetle şut atan' Metin Oktay'ı, işte böyle hatırlıyoruz. İsmi Fenerbahçe ile adeta özdeşleşen belki de dünyanın en kabiliyetli forvetlerinden, zaman zaman orta saha, 'futbolun ordinaryusu' diyebileceğimiz Lefter'i işte böyle hatırlıyoruz. Kendi takım arkadaşlarıyla birlikte neredeyse tüm futbolculara ağabeylik yapan, tek başına bir takım denilebilecek Baba Hakkı'yı işte böyle hatırlıyoruz. Hiçbir maddi kazanç ummadan yıllarca top koşturmuş, futbola, bağrından çıktığı şehre tutkuyla bağlandığı takımının renklerine ömrünü vakfetmiş Dozer Cemil'i işte bu şekilde hatırlıyoruz. Dünyada Pele'yi, Zidane'ı, Cruyff'u, Müller'i, Ronaldo'yu, Baggio'yu, Hagi'yi böyle hatırlıyoruz. Bu futbol efsanelerini yalnızca sahalardaki olağanüstü performanslarıyla değil, aynı zamanda futbola, formasını giydikleri kulübe, içinden çıktıkları topluma, gençlere yaptıkları katkılarla da takdir ediyoruz."

"Siyasetin temelde futbol ile bir çok ortak yönü olduğuna inanıyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukluk dönemlerinden itibaren futbola gönül veren, gençlik yıllarında çeşitli kulüplerde top koşturan biri olarak, bunun insana neler kazandırabildiğini çok iyi bildiğini ifade ederek, "Hayatımın her aşamasında futbol oynarken edindiğim disiplinden, takım çalışmasından, vefadan, bu oyunun bana kazandırdığı tüm vasıflardan çok istifade ettim. Özellikle siyasetin temelde futbol ile bir çok ortak yönü olduğuna inanıyorum. Spor gibi siyasetin de özü rekabettir, yarıştır. Bu yarışın ilk aşaması sandıktan galip çıkmak için, ikinci aşaması da sorumluluk üstlendikten sonra millete hizmet götürmek içindir. Tıpkı futbol gibi siyaset de takım oyunudur, yani sağlam bir kadro gerektirir. Plansızca oynayan, taktiği ve stratejisi olmayan bir takımın kupayı kaldırma ihtimali nasıl yoksa, milletine söyleyecek sözü olmayan siyasetçilerin, siyasi partilerin de başarı şansı yoktur. Futbol gibi siyaset de tutku, aşk, adanmışlık olmayınca sürdürülecek bir iş değildir. Kendini o işe adayacak, yani futbolun da bir inadı vardır. Hocam bana 'Oğlum topu yiyeceksin' derdi. Top yenir mi? İşte orada hırsı anlatıyor, inadı anlatıyor." diye konuştu.

Sporun içine şiddet ve saldırganlık girince centilmenlik ruhunun kaybolması gibi siyasetin içine yalan, iftira ve çarpıtma girince aynı sonucun ortaya çıktığını anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Maalesef ülkemizde bunu çok sık yaşıyoruz. 40 yıllık siyasi hayatım boyunca bir taraftan milletimize hizmet ederken, diğer taraftan da bu yıkıcı siyaset anlayışıyla mücadele yürüttüm. Siyasetin kalitesi yükseldikçe iktidarı sandık yoluyla değil de şikeyle, hileyle, darbeyle, tehditle, yıkıcı siyasetle elde edebileceğini sananlar, bizim milletimiz tarafından tasfiye edilmiştir. Buna rağmen son anayasa değişikliğinde olduğu gibi hala nasıl futbolun, inşallah onlardan kurtuluyoruz, holiganları varsa, hala holigan siyasetiyle netice almaya çalışanların bulunduğunu da görüyoruz. Fikirlerinin gücüne güvenemeyenler, yalana, iftiraya, hatta şiddete başvurmaktan çekinmediler. Anayasa değişikliğini, içindeki maddeleriyle tartışmak yerine Meclisin kapatılacağından, ülkenin bölüneceğine kadar akla hayale sığmayacak yalanlarla milletimizin kafasını bulandırmaya çalıştılar. Böyle bir şey yok. Meclisin fesih yetkisi asla cumhurbaşkanına ait değildir. Böyle bir şey de yok. Bütün bunların hepsinin kararı millettedir ve millet bir seçim kararı alındığı zaman cumhurbaşkanı ve parlamento seçimini beraber yapar, asla biri bir diğerini götüremez."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletten korkan, gençlerden çekinen bir anlayışla Türkiye'nin geleceğinin inşa edilemeyeceğini belirterek, "Aslında bunların siyasette jübile zamanı çoktan gelmiş ama hala direniyorlar. Onun için de çıktıkları tüm maçlarda yeniliyorlar. Daha önce 7 defa yenilmişlerdi. İnşallah 16 Nisan'da 8. defa yenilecekler. İnşallah bu defa mesajı alırlar." dedi.

Erdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen 2. Futbol Zirvesi'nde, muhalefetin her seçim döneminde oy almak için kollarına girdikleri gençlere, seçilme hakkı verilmesine dahi tahammülü olmadığını söyledi.

Şimdi gençlerin 18 yaşında parlamentoya girmesinin önünü açtıklarını ifade eden Erdoğan, 19, 20, 21, 22, 23 ve 24 yaşındaki gençlerin parlamentoya girebilmesinin genç, dinamik, ilim, irfan sahibi bir gençliğin parlamentoda yer alacağı anlamına geldiğini ifade etti.

Erdoğan, "Milletten korkan, gençlerden çekinen bir anlayışla Türkiye'nin geleceği inşa edilebilir mi? Aslında bunların siyasette jübile zamanı çoktan gelmiş ama hala direniyorlar. Onun için de çıktıkları tüm maçlarda yeniliyorlar. Daha önce 7 defa yenilmişlerdi. İnşallah 16 Nisan'da 8. defa yenilecekler. İnşallah bu defa mesajı alırlar." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 yılda Türkiye'yi 3 kat büyüttüklerini anlatarak, en büyük yatırım yapılan alanlardan birinin spor olduğunu söyledi.

Gençlik döneminde İstanbul'da eli yüzü düzgün sahanın, bir elin parmaklarını geçemeyecek kadar az olduğunu dile getiren Erdoğan, 1994'te İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını devraldığı andan itibaren şehrin spor altyapısını geliştirmek için büyük çaba sarf ettiklerini, 2002'den itibaren de bu çabayı tüm ülkeye yaydıklarını vurguladı.

720 bin seyirci kapasiteli 30 stadyum

Erdoğan, Türkiye'nin spor altyapısında gerçekten çok ileri ve önemli bir konumda olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Cumhuriyet tarihinde 2002'ye kadar yapılan toplam spor tesisi sayısı 1575 iken, buna 14 yılda 1924 yeni tesis ilave ettik. Genelleme yapıyorum, sadece 12 tane olan atletizm pistlerinin sayısını 52'ye çıkardık. Ayrıca 10 atletizm pistiyle ilgili çalışmalar da sürüyor. Gençlerimizin futbola olan ilgisinde çok önemli bir yere sahip halı saha sayısını 578'den aldık, 1924 mahalle tipi ve 736 standart saha ilavesiyle 3 bin 238'e çıkardık. Ülkemizde 48 yarı olimpik veya olimpik havuz varken 14 yılda biz buna 78 adet yeni havuz ilave ettik. Aynı şekilde spor salonu sayısını 372'den 825'e çıkardık. 2002'ye kadar yapılan 277 adet stadyumun büyük çoğunluğu günümüzde bu sıfatı asla vermeyeceğimiz yapılardan oluşuyordu. Onlara stadyum demek için bin bir şahit lazım. Yok. Çoğu da yıkık dökük haldeydi. Ne zeminler zemindi, ne bakım vardı. Hiçbir şey yoktu. Biz ülkemizin pek çok şehrine dünyada parmakla gösterilen yeni stadyumlar kazandırdık, kazandırıyoruz. Özellik 27 şehrimize yapmakta olduğumuz 30 stadyumun her biri birer spor ve sanat şaheseridir. Hamdolsun bunlardan 9 adedi tamamlandı, hizmete girdi. İnşası süren 15 taneye ilave olarak 6 tane de ihale aşamasında olan stadyumumuz var. Bu 30 stadyumumuzun toplam seyirci kapasitesi 720 bindir."

Erdoğan, başkent Ankara'nın stadyum konusunda bir mahrumiyet yaşadığını ifade ederek, Ankara 19 Mayıs Stadyumunun yıkılacağını, onun yerine 35 ila 40 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapmayı planladıklarını, proje çalışmalarının bittiğini, ihale aşamasının da süratle tamamlanıp yeni stadyumu futbolun hizmetine sunacaklarını belirtti.

Başkentte örnek bir stadyum olmadığını dile getiren Erdoğan, İstanbul'un bu konuda güzel bir noktaya geldiğini ancak UEFA standartları nedeniyle bu stadyumlarda atletizm pistlerinin yer almadığını anlattı.

"Bu alanda rüştümüzü ispat ettik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların dışında ülke genelinde 321 futbol sahasını sporcuların hizmetine sunduklarını belirterek,  "Ülkemize henüz olimpiyatları getirememiş olabiliriz ama burada dönen dolapları da biliyorsunuz. Bizzat yaşadım, maalesef çok ciddi dolaplar dönüyor. Hakkımız olduğu halde bize olimpiyatları vermediler. Bir kere olimpiyat yapmış olanlara, ikinci kez olimpiyatlar verdiler. Oralarda dönen dolaplara da bizzat şahit oldum, gördüm, biliyorum. Fakat olimpiyatlar için sporcu hazırlama ve altyapı konusunda ciddi mesafe kaydettik. 2003'ten beri ev sahipliği yaptığımız 659 uluslararası spor organizasyonu ile bu alanda aslında biz rüştümüzü ispat ettik." diye konuştu.

Erdoğan, İstanbul'un yanında Erzurum'dan Antalya'ya, Trabzon'dan Mersin'e kadar pek çok şehrin sahip oldukları modern tesislerle uluslararası müsabakalar için daima hazır olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de futbolu daha ileriye taşımak için en büyük yatırımı insana yapmak mecburiyetinde olduklarını kaydetti. Süper Lig takımlarında oynayan Türk gençlerinin sayısının giderek azalıyor olmasını herkesin düşünmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, bu tablonun yeni futbolcuların yetişmesinde sorun ve tıkanıklık olduğunu gösterdiğini söyledi.

Erdoğan, dünyanın en iyi futbolcularının Türk takımlarında oynamasının herkesi sevindireceğini ancak bu futbolcuların ülke gençlerinden olmasının bu sevince gurur ve kıvanç katacağını ifade etti.

Gerek yapılan altyapı yatırımlarının etkisiyle gerekse okullarda bu işin artık daha disiplinle ve bilinçli takip edilmesiyle yeni dönemde Süper Ligde oynayan gençlerin sayılarının da artacağını ümit ettiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Aynı şekilde son dönemde önemli ölçüde azalttığımız sporda şiddeti de önümüzdeki süreçte alacağımız ilave tedbirlerle çok düşük seviyelere getireceğimize inanıyorum. Bir yasal düzenleme talebi olduğunu biliyorum. Bu yasal düzenlemeyle alakalı da şüphesiz ki federasyonun, Kulüpler Birliğinin, tüm kulüplerle ortaklaşa, iyi çalışarak hazırlayıp sunacakları böyle bir teklifi inşallah parlamentomuz da süratle çıkaracaktır, buna inanıyorum."

Erdoğan, konuşmasının sonunda futbol zirvesinin başarılı geçmesini dileyerek emeği geçenleri tebrik etti.

Türk futboluna değer katma ve marka değerini artırma hedefiyle düzenlenen zirvede, UEFA, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), NBA, Bundesliga, La Liga, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) gibi markalaşmış  kurum ve spor organizasyonlarının üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, Türk ve dünya futbol endüstrisine yön veren uzman isimler, Milli Takım futbolcuları katıldı. Zirvede Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in yanısıra bir dönemin efsane futbolcuları Marcel Desailly, Christian Vieri, Eric Abidal, Les Ferdinand da birer konuşma yaptı.

Bu önemli günde amatör ailesini temsilen zirveye katılan amatör spor kulüplerimize, İl Hakem Kuruluna, TÜFAD ve Saha Komiserleri Derneğine destekleri için teşekkür ederiz.


21 MART DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ
21 Mart 2017 Salı

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde tüm down sendromlu kardeşlerimize ve ailelerine saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz.


DUYURU
20.3.2017 00:00:00

2016 – 2017 sezonu Amatör Gençler Türkiye Şampiyonası U15 kategorisi ile başlayacaktır. Önceki yıllarda uygulanan Şampiyonaya katılacak tüm takımların Bölge Müdürlüklerimize onaylattırmak zorunda oldukları BİLGİ FORMU uygulaması bu sezondan itibaren bütün kategorilerde kaldırılmıştır.

 

Kulüplerimiz grup müsabakalarının yapıldığı merkezlere mutlaka futbolcu lisanslarını ve diğer görevlilerin saha içi giriş kartlarını götürmek zorundadır.


18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLU OLSUN
17 Mart 2017 Cuma

Vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı zaferin yıl dönümünde, büyük Türk milletinin varlığı ve bağımsızlığı için başta Ulu Önder Mustafa K...

U13 LİGİNDE FUTBOLCU YAŞLARINA DİKKAT
17.3.2017 00:00:00

U13 Liginde 2016 - 2017 Sezonunda 2004, 2005 ve 2006 doğumlu futbolcular oynayabilir. 2007 doğumlu futbolcular U13 Liginde oynayamazlar. 2007 doğumlu futbolcu oynatan takımlar hükmen yenik sayılırlar. 

Oyuncu sayısı : 11

Yedek oyuncu sayısı : 7

Oyuncu değişikliği sayısı : 5

Müsabaka süresi : 2x30 dakika

Devre arası : 10 dakika

4 numara top ile oynanır. 

Bu sezon gruplarında ilk üç sırayı alan takımlar 2017 - 2018 sezonunda U14 Ligi A grubunda, ilk üçe giremeyen takımlar ise 2017 - 2018 sezonunda U14 Ligi B grubunda yer alırlar.

 


U19/2.KÜME VE U11 LİGİ BAŞLIYOR
16 Mart 2017 Perşembe


U15 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1.KADEME KURA ÇEKİMİ YAPILIYOR
15.3.2017 00:00:00

1

 İSTANBUL

24 – 26 MART 2017

 

İSTANBUL

 

 

İSTANBUL

 

 

İSTANBUL

 

 

İSTANBUL

 

 

-

 

 

-

 

2

 ÇANAKKALE

23 – 26 MART 2017

 

İSTANBUL

 

 

İSTANBUL

 

 

İZMİR

 

 

İZMİR

 

 

TEKİRDAĞ

 

 

KIRKLARELİ

(KIRKLARELİ

SPOR)

 

3

 

KOCAELİ

23 – 26 MART 2017

İSTANBUL 

 

İSTANBUL

 

 

BURSA

 

 

BURSA

 

 

TEKİRDAĞ

 

 

EDİRNE

(DSİ SPOR)

 

4

 

YALOVA

23 – 26 MART 2017

 

İSTANBUL

 

 

İSTANBUL

 

 

KOCAELİ

 

 

KOCAELİ

 

 

SAKARYA

 

 

BİLECİK

(1299 BİLECİK BLD.)

 

5

 

SAKARYA

23 – 26 MART 2017

 

İSTANBUL

 

 

İSTANBUL

 

 

KOCAELİ

 

 

KOCAELİ

 

 

DÜZCE

(ÇİLİMLİ BLD)

 

BARTIN

(KEMERSPOR)

 

6

 

KÜTAHYA

23 – 26 MART 2017

 

İSTANBUL

 

 

İSTANBUL

 

 

BALIKESİR

 

 

ESKİŞEHİR

(DSİ BENTSPOR)

 

YALOVA

(ACARSPOR)

 

ÇANAKKALE

(BİGASPOR)

 

KATILACAK TAKIMLAR : ALBAYRAK, BAĞCILAR EĞİTİM, BAĞLARBAŞI, BAŞAKŞEHİR, ÇAKMAKSPOR, DAMLASPOR, HALKALI TAŞTEPE, İKİTELLİ, İSTANBUL KAYAŞEHİR, İSTANBUL SİNOP , ÖZALİBEYKÖY, SELİMİYE , SEYRANTEPE OF, ZARA EKİNLİ


HAYAT KURTARAN MÜDAHALE
15 Mart 2017 Çarşamba

12 Mart 2017 Pazar günü Beyoğlu Stadında oynanan Galata – Harmantepe müsabakasının 40.dakikasında Harmantepe takımının kalecisi Enes Durmaz bir hava topu mücadelesi sonucu yere düşmüş ve dili boğazına kaçmıştır. Müsabakada g&ou...

REGIONS CUP ADAY KADROSU TOPLANIYOR
14.3.2017 00:00:00

1 – 10 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA ÜLKEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN REGIONS CUP BÖLGELER ŞAMPİYONASI FİNALLERİ TFF RİVA MİLLİ TAKIM KAMP TESİSLERİNDE OYNANACAKTIR. ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK OLAN ADAY KADRO, TEKNİK SORUMLU KAMİL DOYGUN VE YARDIMCILARI BÜLENT AKYILDIZ İLE BURAK TUGAL TARAFINDAN BELİRLENDİ.

ADAY KADRODA İSMİ OLAN FUTBOLCULARIN 20.03.2017 GÜNÜ SAAT 09.30’DA KENDİ MALZEMELERİ (TEKMELİK, FUTBOL AYAKKABISI, ŞORT, T-SHIRT) İLE BİRLİKTE TFF BEYLERBEYİ TESİSLERİNDE HAZIR BULUNMALARI GEREKMEKTEDİR.

ÇALIŞMALARINA HER HAFTA PAZARTESİ GÜNLERİ OLMAK ÜZERE 19 HAZİRAN TARİHİNE KADAR DEVAM EDECEK OLAN ADAY KADRO SON HALİNİ ALDIKTAN SONRA 25 HAZİRAN 2017 TARİHİNDE RİVA MİLLİ TAKIMLAR TESİSLERİNDE KAMPA GİRECEKTİR.

 

8 TAKIM HALİNDE İKİ GRUP HALİNDE OYNANACAK OLAN ŞAMPİYONADA GRUPLAR GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE TFF RİVA TESİSLERİNDE YAPILAN KURA ÇEKİMİ İLE BELİRLENMİŞTİ. TÜRKİYE A GRUBUNDA YER ALIRKEN A VE B GRUPLARI ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU.

A GRUBU : TÜRKİYE, HIRVATİSTAN, PORTEKİZ, UKRAYNA

B GRUBU : RUSYA, ÇEK CUMHURİYETİ, İRLANDA CUMHURİYETİ, İSPANYA

 

ADAY KADRO

KALECİLER (5)
ADI SOYADI KULÜBÜ
HAKAN ÇOLAK GAZİOSMANPAŞA
MÜCAHİT KEMALOĞLU ÇORLU KÜLTÜR
İBRAHİM AYDİNÇ ZEYTİNBURNU 1957
AHMET PEKGÖZ EDİRNE UZUNKÖPRÜ
CEM ALTIOK ÇIKSALIN
DEFANS (23)
ADI SOYADI KULÜBÜ
YASİN BAKACAK ÇIKSALINSPOR
ABDÜLSAMET MERT ÇIKSALINSPOR
EKREM AKSOY KÜÇÜKKÖYSPOR
OĞUZHAN CİVELEK TEKİRDAĞ 1461 KARADENİZ
OĞUZHAN ÖZTÜRK TEKİRDAĞ 1461 KARADENİZ
RAMAZAN KALLIOĞLU BAKIRKÖYSPOR
LEVENT COŞKUN BAKIRKÖYSPOR
ÖMER FARUK ÖZTÜRK BAKIRKÖYSPOR
CEYHUN ERCEYLAN KARTAL BULVAR
MERİÇ TOSUNCUK EDİRNESPOR
İSKENDER CAN PAŞABAHÇE
YUNUS EMRE ŞENOĞLU PAŞABAHÇE
MURAT ERDİ YEŞİLTEPE ŞİLE YILDIZ
VEDAT ÇIKIN SULTANGAZİ
KAHRAMAN ÇETİN SULTANGAZİ
SERGEN SARP DAVUTPAŞA
OĞUZHAN YOLCU DAVUTPAŞA
EMRE YAŞAR DAVUTPAŞA
OKAN KARAMAN KUŞTEPE
BERK EKŞİ B.ÇEKMECE BELEDİYE
FATİH H.SALİM ÇELİKTEPE
RESUL BAŞ HASKÖY
HIDIR SÜRME İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ
ORTA SAHA (23)
ADI SOYADI KULÜBÜ
SEMİH KAMİL AKGÖZ DAVUTPAŞA
MERT ARSLANALP ÇORLU SİTE
EMİN SOĞUK GAZİOSMANPAŞA
UFUK ÖZCAN ÇEKMEKÖY BLD.ALEMDAĞ
MUHAMMET RAŞİT YÖNDEM TUNASPOR
ŞAKİR KİYAK EROKSPOR
ALP HUY KARTAL BULVAR
ÇAĞLAR ÖZEL ORTAKÖY
MUHAMMET ÇETİN YEŞİLKÖYSPOR
MURAT KABA PAŞABAHÇE
EREN SARIKAYA PAŞABAHÇE
SUAT VATANSEVER SAĞMALCILAR
FATİH KARAKUŞ İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ
AYKUT YELLİCE İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ
MEHMET POLAT ÇELİKTEPE
UĞUR TAHTACI BAKIRKÖY
BATUHAN ERTEN FERİKÖY
ANIL ÜSTÜN EROKSPOR
OĞUZ HAMİTOĞLU YILDIRIMBOSNA
AYHAN GENÇTÜRK EDİRNE UZUNKÖPRÜ
ÖMER CAN SOYDAL BEYKOZ 1908
OZAN HÜNERLİ TEKİRDAĞ 1461 KARADENİZ
ANTHONY KUZUCU ALİBEYKÖYSPOR
FORVET (5)
ADI SOYADI KULÜBÜ
SERKAN UYSAL KOCASİNAN
FURKAN KALAFATÇI ALİBEYKÖYSPOR
ÖZGÜN ŞALA DAVUTPAŞA
EMRE TÜRKO ŞİLE YILDIZ
FATİH KURTULUŞ MERKEZEFENDİ
   

 

 


OĞUZ UĞURLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
12 Mayıs 2016 Perşembe

TFFHGD İSTANBUL ŞUBE BAŞKANI Oğuz Uğurlu'nun cenazesi 12 Mayıs 2016  Günü son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine TFF İcra Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanımız Ali DÜŞMEZ'in yanı sıra spor camiası, ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı. Spor camiamı...

ÖNEMLİ DUYURU
9.12.2015 00:00:00

HAFTASONU YAPILACAK OLAN AÇIKÖĞRETİM SINAVI SEBEBİYLE HENÜZ SINAVA GİRECEK SPORCULARINIBELGELEMEYEN TAKIMLARIMIZ İÇİN BAŞVURULAR SAAT 16.00’A KADAR UZATILMIŞ OLUP BUSAATE KADAR DİLEKÇELERİNİ ULAŞTIRAN TAKIMLARIMIZIN MÜSABAKALARI HAFTA İÇİNEKAYDIRILACAKTIR. MÜSABAKA BÜLTENİ 16.00’DAN SONRA YAYINLANACAKTIR.


KULÜPLERİMİZE DUYURU!..
18 Eylül 2015 Cuma

Haftasonu ve Bayramın 3. ve 4.günleri amatör kümede maçlar oynanacaktır. Maçbülteni federasyonumuz websitesinde (www.tffistanbul.org) yayınlanmış olup kulüplerimizmaçlarınıhaber ekinde yer alan linke tıklayarak mevcut maç bültenineulaşabilirler. Tüm kulüplerimizin bilgisine...

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
21.6.2015 00:00:00

Babalar Günü aramızdaki gönül bağlarını kuvvetlendirmemize yardımcı olan özel bir gündür. Bu günün bütün babalara kutlu olmasını diliyoruz.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN
18 Mayıs 2015 Pazartesi

Tüm spor camiamızın ve milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlar, geleceğimizin taminatı gençlerimizle daha nice güzel bayramlar geçirmeyi temenni ederiz.


İASKF Yönetim Kurulu Adına

Ali DÜŞMEZ

GENEL BAŞKAN


U16 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İSTANBUL KURALARI ÇEKİLİYOR
12.5.2015 00:00:00

13 AMATÖR VE 1 PROFESYONEL OLMAK ÜZERE TOPLAM 14 TAKIMIMIZIN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK KURA ÇEKİMİ 14 MAYIS 2015 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 14.00’DA ORHAN SAKA AMATÖRLER EVİ’NDE YAPILACAKTIR.

KATILACAK TAKIMLAR

BAĞLARBAŞI
BAHÇELİEVLER OLİMPİK
ÇAMLICA
ÇELİKTEPE
ÇENGELKÖY
DAMLASPOR
ESENLER
FERİKÖY 
HALKALI TAŞTEPE
KÜÇÜKÇEKMECE
MODAFEN
SULTANBEYLİ BLD.
TUZLASPOR
ZARA EKİNLİ

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
9 Mayıs 2015 Cumartesi

Hayatlarını bizler için adayan, her şeylerini bizim daha rahat etmemiz için gecesini gündüzüne katarak çaba gösteren en değerli varlığımız annelerimizin 10 Mayıs Anneler gününü kutlar, tüm annelerimize saygı ve sevgilerimizi sunarız. İASKF YÖNETİM KURULU ADINA GENEL BAŞKAN...

U16 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İSTANBUL KURALARI ÇEKİLİYOR
22.4.2015 00:00:00

U16 Ligi'nde profesyonel grup hariç 38 grup birincisinin katılımı ile gerçekleştirilecek kura çekimi 24 Nisan 2015 Cuma günü saat 14.00'da Orhan Saka Amatörler Evi'nde gerçekleştirilecektir.
Grup şampiyonu tüm takımlarımıza başarılar dileriz.

ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 100.YIL ETKİNLİĞİNE TÜM SPOR CAMİAMIZ DAVETLİDİR
24 Mart 2015 Salı

Çanakkale Zaferinin 100. Yılı nedeni ile Federasyonumuz tarafından "Onların Son Nefesleri, Bizim İlk Nefesimiz Oldu" etkinliği adı altında organizasyon düzenlenecektir.  Bilindiği gibi Çanakkale'de yapılan mücadelede bir çok vatan evladımız şehit düşmüş, aynı...

KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE
24.2.2015 00:00:00

Web Sitemiz bu gece (24 Şubat 2015) tadilata gireceğinden dolayı, yayınımıza 24 saat ara vermek zorunda kalacağız. Kulüplerimizin müsabaka programını zamanında öğrenebilmeleri için program yayınını 1 gün önceye alıp, bugünden yayınlıyoruz. Kulüplerimizin önemle dikkatine sunarız.