HABERLER

27 Eylül 2018 Perşembe

U17 Kız Milli Takımı Andorra'yı 3-0 yendi

U17 Kız Milli Takımımız, 2018/19 UEFA U17 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 6. Grup'taki son maçında Andorra'yı 3-0 mağlup etti.

Braga kentindeki oynanan ve Hırvatistan Futbol Federasyonu'ndan Ivana Pejkovic'in yönettiği maçta, Milli Takımımızın gollerini 16. dakikada Berivan İçen, 19 ve 45+1. dakikalarda Mesude Alayont attı.

Grubun diğer maçında Belçika, Portekiz'i 2-1 yendi.

Bu sonuçların ardından U17 Kız Milli Takımımız grubunu 3 puanla 3. sırada tamamladı.

44 takımın, 4'erli olarak 11 gruba ayrıldığı 2018-19 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda gruplarını ilk iki sırada bitiren ekipler ile en iyi 4 grup üçüncüsü Elit Tur'a yükselecek. Elit Tur'a katılacak takımlar, tüm gruplardaki maçlar tamamlandıktan sonra belli olacak.

Hakemler: Ivana Pejkovic, Maja Petravic, Diana Henriques, Ana Claudia Silva Ribeiro

Türkiye: Sude Nur Sözüdoğru, Aleyna Gültekin, Selin Türkoğlu, Berivan İçen, Cansu Gürel (Dk. 35 Didem Dülber), Elif Keskin (Dk. 58 Rabiya İsgi), Ece Tekmen, Mesude Alayont (Dk. 77 Ebru Şahin), Sadakat Saygılı (Dk. 46 Elanur Düz), Özge Tosun (Dk. 77 Ezgi Otlu), Leyla İlter

Andorra: Orellana Trastoy, Moles Farre, Blasco Sinfreu, Culleres Soto (Dk. 73 Pinilla Acosta), Gonçalves Do Canto, Sin Frau, Montero Garcia (Dk. 61 Rozas Mejuto), Borja Martin, Modesto De Sousa, Navarro Bellsola, Valero Castano,


U17 Kız Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Eleme Turu maçları aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Kaleciler:
Kevser Gündoğdu (Türkiyemspor Berlin), Sude Nur Sözüdoğru (Horozkentspor)

Defans:
Aleyna Gültekin (Kayseri Gençler Birliği), Didem Dülber (Fomget Gençlik ve Spor), Sadakat Saygılı (DJK Ingolstadt), Selin Türkoğlu (Karadeniz Ereğli Belediye Spor), Tülay Ateş (Şanlıurfa Gençlik Spor)

Orta Saha:
Berivan İçen (Beşiktaş A.Ş.), Ece Tekmen (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü), Elif Keskin (Beşiktaş A.Ş.), Ezgi Otlu (Dudullu), Leyla İlter (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü), Mesude Alayont (Horozkentspor), Nilay Güreler (Konak Belediye Spor), Özge Tosun (Horozkentspor), Rabiya İsgi (Horozkentspor), Shirin Susanne Fırat (Grasshopper Club Zürich)

Forvet:
Cansu Gürel (Konak Belediye Spor), Ebru Şahin (Fomget Gençlik ve Spor), Elanur Düz (Karadeniz Ereğli Bld. Spor)

Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas

Teknik Direktör: Necla Güngör Kıragası

Maç Programı:

Tarih - Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat / Yer

19.09.2018 - TSİ 17:00

BELÇİKA

8 - 0

ANDORRA

Sports Complex CF Fão, Fão

19.09.2018 - TSİ 19:00

TÜRKİYE

1 - 3

PORTEKİZ

Sports Complex SC Braga, Braga

22.09.2018 - TSİ 17:00

BELÇİKA

3 - 0

TÜRKİYE

Municipal Stadium, Famalicão

22.09.2018 - TSİ 19:00

PORTEKİZ

11 - 0

ANDORRA

Cidade de Barcelos Stadium, Barcelos

25.09.2018 - TSİ 19:00

ANDORRA

0 - 3

TÜRKİYE

Sports Complex CF Fão, Fão

25.09.2018 - TSİ 19:00

PORTEKİZ

1 - 2

BELÇİKA

Cidade de Barcelos Stadium, Barcelos