HABERLER

24 Mayıs 2018 Perşembe

GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Federasyonumuz tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen iftar daveti bu yılda 29 Mayıs Salı günü Orhan Saka Amatörler Evinde verildi.

Yapılan iftar yemeği davetinde TFF İcra Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanımız Ali Düşmez Başta olmak üzere, Yönetim Kurulu ve İASKF Kurul Üyelerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve temsilcileri, spor camiası, basın mensupları, sporcular, kulüp temsilcileri katıldı. Yönetim kurulunun tam kadro olarak kulüpleri girişte karşıladığı iftar programına yaklaşık 1.500 kişi gibi büyük bir katılım iştirak etti.

İftar saatine doğru canlı tasavvuf müziği konuklara eşlik ederken, iftar açılmasına yakın iftar duası okundu. Verilen iftarın ardından Genel Başkanımız Ali Düşmez, konuklara hitaben bir konuşma yaptı. Görülen dostluk ve birlik tablosunun her sene kat kat artarak büyüdüğünü ifade eden Düşmez, Biz Büyük Bir Aileyiz sloganına yakışan bir oluşuma katkı sundukları için tüm davetlilere teşekkür etti. Genel Başkanımız Ali Düşmez yaptığı konuşmasında 2018-2019 Sezonunda Tüm Kulüplerimizin katılım bedellerinin Federasyonumuz tarafından ödeneceği müjdesini kulüplerimize iletti. Yeni sezonda her sene kulüplerimize yapılan malzeme yardımın tekrar verileceğini, ayrıca Spor Genel Müdürlüğümüzün yaptığı çalışma neticesinde Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından TFF’ye tescilli ve faal amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılacağını söyleyen Düşmez, Tesçilli olan tüm amatör kulüplerimizin bu yardımdan faydalanacağını sözlerine ekledi.

Daha sonra TFF İl Temsilcimiz Ali Tanrıyaşükür, Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere davete yollanan telgraflarını okudu. Ayrıca katılımlarından dolayı konuklara teşekkürlerini sundu