HABERLER

10 Mayıs 2018 Perşembe

Antrenör ve Sporcularda Kalp Sağlığı Semineri Yapıldı

İASK Federasyonumuz ve Türk Kalp Vakfı ile ortaklaşa düzenlenen Antrenör ve Sporcularda Kalp Sağlığı Semineri Orhan Saka Amatörler Evinde 09 Mayıs 2018 tarihinde yapıldı.

Yapılan etkinliğe TFF İcra Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanımız Ali Düşmez’in yanı sıra, Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Güven, TFF İstanbul il Temsilcisi Ali Muhammet Tanrıyaşükür, İASKF Yönetim Kurulu Üyeleri, sporcular, kulüp temsilcileri ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasının ardından Genel Başkanımız Ali Düşmez söz alarak, sporcuların sağlığı açısından kalbin ne denli önemli olduğunu, son zamanlarda kalp rahatsızlıklarının ve bu rahatsızlıklardan doğan  can kaybının daha erken yaşlara indiğini belirterek, bu tarz seminerler ile sporcularımızı kalp sağlığı konusunda bilinçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti. Sadece futbol ile sınırlı bir federasyon olmayacaklarını belirten Genel Başkan Düşmez, Türk Kalp Vakfına yapılan ortak çalışmalar için teşekkür ederken, bu tarz seminerlere ağırlık vereceklerini belirtti.

Genel Başkanımızdan sonra söz alan Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Güven, Genel Başkanımıza yapılan ortak çalışmalardan ötürü teşekkür ederken sporcularımızın daha sağlıklı birer birey olmaları açısından kalp sağlığının önemine dikkat çekti.

Konuşmaların ardından Modarötör Dr. Ali Serdar Fak hazırlanan slayt ile katılımcıları kalp sağlığı konusunda bilgilendirdikten sonra, yapılacak küçük egzersizler ve düzenli hafif bir sporun bile kalbimiz açısından ne denli önemli olduğunu ifade etti.