HABERLER

9 Ocak 2018 Salı

24. UEFA Pro Lisans Zorunlu Gelişim Semineri başladı

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneğinin (TÜFAD) ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iş birliğiyle Antalya'da düzenlenen UEFA Pro Lisans Zorunlu Gelişim Semineri Antalya'da başladı.

Bu yıl 24.'sü düzenlenen ve UEFA Pro Lisans'ına sahip teknik adamların kulüplerle sözleşme imzalayabilmeleri için 3 yılda bir katılmaları gereken seminerin açılış konuşmasını TÜFAD Başkanı İsmail Dilber yaptı. 54 şube ve yaklaşık 21 bin üyeye hizmet ettiklerini belirten Dilber, TÜFAD'ın antrenörlerin eğitimi ve gelişimindeki rolünü anlattı.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Guguloğlu ile Genel Sekreter Kadir Kardaş'ın da katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan TFF Başkanvekili Ali Dürüst, Dünya futbolunun geldiği noktada antrenörler için eğitim ve gelişimin vazgeçilemez olduğunu TFF'nin bu amaçla 6 Milyon TL antrenör kurslarına, toplamda 20 Milyon TL futbolun gelişimine ayırdığını belirtti. Bir yıl içerisinde çeşitli kademelerde yaklaşık 100 kurs düzenleyerek Avrupa'da diğer federasyonlar arasında olduğumuzu belirten Dürüst, TFF'ye kayıtlı yaklaşık 26 bin antrenörün olduğu ülkemizde daha fazla UEFA Pro Lisansı'na sahip antrenör olmasını arzu ettiğini belirtti.

Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Seminerinde yılın futbola en çok “Tesis” yatırımı ödülünü Gençlik ve Spor Bakanlığımız adına Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN aldı.

Uluslararası Pro-Lisans Zorunlu Gelişim Semineri için Belek’te bulunan Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN konuşmasında; “ Sporun birikmiş ve çözülmesi gereken sorunlarının olduğunu belirterek çoğunun bu dönemde sporun içinden gelmiş Bakanımız Osman Aşkın BAK liderliğinde çözüleceğini söyledi.”
 
TFF İcra Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanımız Ali Düşmez ise Şenes Erzik'e ödülünü takdim eden isim oldu. Ali DÜŞMEZ ise yaptığı konuşmasında; " 24.sü düzenlenen Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Seminerinde, Türk Futboluna büyük hizmetleri olan FİFA İcra Kurulu ve UEFA Onur Kurulu üyesi, TFF Onursal Başkanı Sayın Şenes ERZİK'e ödülünü vermek şahsım adına büyük mutluluk oldu." dedi.
 
10 Ocak 2018 Çarşamba günü sona erecek seminer yerli ve yabancı uzmanların sunumlarıyla devam ediyor.